menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 16:09
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech cd. uzupełnienia

posiadam jedynie w wersji Expressivo - niewiele odbiega od naturalnego głosu lektora

Erich Segal - Doktorzy<--- czyta: IVO Ewa

"Doktorzy" to kolejna błyskotliwa książka Segala, autora "Love story", bestselleru znanego również z filmu. Bohaterami są młodzi ludzie z Harwardzkiej Szkoły Medycznej, zafascynowani medycyną i wykonywanym zawodem. Poznajemy ich powikłane losy na tle amerykańskiej rzeczywistości. Wraz z nimi musimy odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących wyborów moralnych. Główni bohaterowie są biali, z jednym wyjątkiem, i w większości, z wyjątkiem pięciu kobiet, są mężczyznami. Niektórzy są wybitni, inni to geniusze na krawędzi szaleństwa. Żyją bardzo intensywnie, kochają, szukają swojej życiowej drogi.

======================
polecam także eksiążkę w pdf

Erich Segal - Doktorzy
.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 16:21
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech cd.uzupełnienia

Colleen McCullough - Czas miłości <--- czyta Elżbieta Kijowska

Sydney, rok 1872. Szesnastoletnia Elisabeth wysiada ze statku, na którym przybyła z dalekiej Szkocji, by poślubić swego kuzyna. Nigdy go nie widziała. Wie tylko, że jest znacznie starszy i że w młodości uciekł z jej miasteczka w poszukiwaniu lepszego losu.
Inteligentny, ambitny i oczytany Alexander przemierzył cały świat i jest człowiekiem sukcesu: czego się w życiu tknie, obraca się w złoto. Ale majątek nie przynosi mu szczęścia, a Elisabeth nie jest w stanie go pokochać. Ta "trzecia" to Ruby, kochanka Alexandra, właścicielka domu publicznego i jego bystra wspólniczka w interesach.

Wspaniała love story i jednocześnie saga rodzinna, przesycona przygodą, namiętnością, tragedią i patosem, wpisana w egzotyczną rzeczywistość XIX-wiecznej Australii.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 21:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

[quote=Srebrzysta]posiadam jedynie w wersji Expressivo - niewiele odbiega od naturalnego głosu lektora

Erich Segal - Doktorzy<--- czyta: IVO Ewa
.................................................. ...............


Ale masz Segala "Nagrody"
Już znalazłam. Czyta Włodzimierz Press.
Cieszę się, że mogę korzystać z Twoich zbiorów i dziękuję.

A dzisiaj przyniosłam z biblioteki dwie pozycje i polecam na razie na podstawie wyczytanych recenzji .
Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk - (tej od "cukierni pod Amorem" "Podróż do miasta świateł itd)
- "Mariola, moje krople..."


oraz
Jennifer L. Scott - "Lekcje Madame Chic"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 29-09-2014, 17:27
wuzetka wuzetka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Niemcy
Posty: 4
Domyślnie

ja właśnie skończyłam czytać kryminały z tej listy: http://xiegarnia.pl/artykuly/10-najl...alnych-dekady/ - powiem, że wszystkie są super, recenzję napiszę, jak będę miała chwilę czasu, ale jak ktoś lubi kryminały, to musi to przeczytać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 29-09-2014, 23:41
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech wuzetka proponuje, ja uzupełniam

Arnaldur Indriadason - Jezioro <--- czyta Andrzej Ferenc

Kryminał z Erlendurem Sveinssonem! Zimnowojenna historia i współczesne dochodzenie w sprawie morderstwa przed wielu laty - nieoczekiwanie powracają czasy dawno i słusznie minione...
Słynne Kleifarvatn, islandzkie jezioro znajdujące się niedaleko dawnej bazy armii amerykańskiej, od jakiegoś czasu się kurczy. Jest wiosna, na odsłoniętym dnie zostaje znaleziony szkielet z dziurą w czaszce. Na miejscu pojawia się Erlendur wraz z ekipą. Ku swemu zdziwieniu funkcjonariusze policji odkrywają, że do ludzkich szczątków przywiązane jest tajemnicze urządzenie. Po szczegółowych badaniach okazuje się, że to aparatura nasłuchowa, wyprodukowana w latach 60. w Związku Radzieckim.
Pewien starszy człowiek wspomina swoją młodość, kiedy jako członek młodzieżówki partii komunistycznej został wytypowany do wyjazdu na studia do Lipska. Uczęszczając na zajęcia, poznaje zakłamanie realnego socjalizmu i pułapki państwa policyjnego, czyhające na obcokrajowców.
Czy władzom wschodnioniemieckim udało się go nakłonić do współpracy?
Tymczasem Erlendur i jego ludzie prowadzą żmudne śledztwo, które przenosi nas w nieodległe przecież czasy zimnej wojny.

Mimo że w powieści pojawi się wątek szpiegowski, Jezioro nie jest typową powieścią z tego gatunku. Kryminalna fabuła przypomni o ponurym totalitaryzmie, o bezbronności małych krajów, pozostających w strefie wpływów wielkich mocarstw...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 09:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zacytuję siebie by napisać co o proponowanych przeze mnie pozycjach.

Cytat:
A dzisiaj przyniosłam z biblioteki dwie pozycje i polecam na razie na podstawie wyczytanych recenzji .
Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk - (tej od "cukierni pod Amorem" "Podróż do miasta świateł itd)
- "Mariola, moje krople..."


oraz
Jennifer L. Scott - "Lekcje Madame Chic"
Przy pierwszej pozycji "Mariola, moje krople..." z dużym trudem dobrnęłam do strony 88.
Dla mnie jest nudna. Przypomina mi literaturę Chmielewskiej w gorszym wydaniu, której zresztą też nie lubię.
Odłożyłam z ulgą.

Druga "Lekcje Madame Chic" to rodzaj poradnika, których pełno na rynku.
Autorka nie odkryła niczego nowego...chyba, że dla Amerykanek
Podczytuję ją raczej celem poznania kultury francuskiej i codziennego życia Francuzów niż by zyskać coś z porad autorki.
Żyjemy w globalnej wiosce. W każdej kulturze jest element, który warto wnieść do swojego życia.
Żadne nie jest idealne, ale od Amerykanów brałabym najmniej......więc może stąd zachwyt autorki?

Reasumując: Nie ulegaj sugestiom, kieruj się własnym gustem i rozumem w wyborze książek
( i we wszystkich innych dziedzinach życia także
)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 19:03
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Bardzo proszę o życzliwość i głosowanie na ostatnią książkę mojej córki . Dział ROMANSE
http://www.ksiazkanajesien.pl/ksiazka,1365296
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 19:11
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Już zagłosowałam. Trafiłam na konkurs na Fb. Twoja córka zafundowała mi kolejną nieprzespaną noc. Nie mogłam odłożyć książki przed skończeniem. Jakieś nieodkładalne książki Twoja Agnieszka pisze. I dobrze; czuję się młodsza.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 19:13
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Bardzo proszę o życzliwość i głosowanie na ostatnią książkę mojej córki . Dział ROMANSE
http://www.ksiazkanajesien.pl/ksiazka,1365296
Zagłosowałam...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 19:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja wrociłam do Izaaka Singera- pierwsza klasa- proza cudowna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 20:38
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Też zagłosowałam, chociaż książki nie czytałam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 01-10-2014, 19:09
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Tak jakoś między kryminałami
zachciało mi się posłuchać romansidła.
Jacek Kiss,jeden z moich ulubionych lektorów, wymownie i z przymrużeniem oka czyta książkę Świeca w oknie - Christiny Dodd.
Jak chcesz wiedzieć jak to w czasach średniowiecznych bywało z rycerzami,pannami,dzieweczkami,zarządzaniem dworem,higieną- no tak!,to posłuchaj dla rozrywki i ciekawości.
Na tę książkę prychają znawcy tzw.dobrej literatura,ale czasem i na kolor różowy można popatrzeć.
Zwyczaje z tamtych czasów bywają zaskakujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 02-10-2014, 14:55
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizka proponuje, ja uzupełniam

Christina Dodd - Świeca w oknie <--- czyta Jacek Kiss

Piękna i mądra, lecz ociemniała od urodzenia, lady Saura z Roget pędzi samotne i poddańcze życie. Po śmierci matki jej majątkiem zarządza bezlitosny ojczym.
Pewnego razu zostaje wezwana na zamek sąsiada - Williama z Miraval, znamienitego niegdyś rycerza, który w jednej z przygód wojennych stracił wzrok. Tych dwoje łączy poryw namiętności i miłość, zdolna rozświetlić otaczająca ich ciemność.
Tuż za murami zamku czyha na nich jednak niebezpieczeństwo. Saura i William, choć dopiero co zaznali szczęścia, będą musieli stoczyć walkę na śmierć i życie z tajemniczym wrogiem.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 02-10-2014, 21:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dziewczyny- ja jestem miłośniczką bardzo dobrej literatury,ale...
czsami spędzam weekendy u moich przyjaciół na wsi i wtedy mam przygotowaną sterte .....Harlekinów- i czytam do póznej nocy. Niezbadane są gusta nasze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 23:06
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ach,te upodobania....

człek czyta,słucha,czasem sam się z siebie śmieje.

Syn podrzucił mi ciekawą audio książkę
z dziedziny ,nazwę ją psychologią praktyczną.


Duhigg Charles - Siła nawyku


To niewiarygodne jak przeogromna jest siła nawyków.
Bywa,ze przeszkadzają w życiu,ale czasami są zbawienne.
Dla ludzi ,którzy stracili pamięć lub przeżyli jakąś chorobę z utratą świadomości nawyki są jedynym ratunkiem.Matki,w większości,jak ośmielam się przypuszczać, chyba nawet nie zdają sobie sprawy z potrzeby świadomego kształtowania dobrych nawyków.Ja sama teraz widzę,że popełniłam sporo błędów w wychowywaniu własnych dzieci.
Reklamiarze za to doskonale znają i wykorzystują tę siłę.

Kornel Filipowicz czyta jak zawsze wspaniale.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 22:46
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dziś baaardzo polecam książkę - Paco Ahlgrena - Dyscyplina
Fizyka kwantowa....kto by pomyślał, że cokolwiek z niej zrozumiem po przeczytaniu powieści .
Ot chociażby - zasadę nieoznaczoności Heisenberga.
I wiecie, fizyka kwantowa jest fascynująca!
Nie napisałabym nic mądrzejszego więc darujcie, że zacytuję tych co wyrazili moje myśli bardzo zgrabnie

"Kiedy autor pisze powieść na podstawie swoich pasji,
wśród których jest fizyka kwantowa i taoizm,
zapowiada się naprawdę ciekawa jazda!"

"Potężny, wizjonerski thriller, który czyta się jednym tchem."

"Nie mogłam się od tej książki oderwać. To jedna z najbardziej wyjątkowych powieści,
jakie zdarzyło mi się przeczytać.
Łączy podróże w czasie, grę na giełdzie i religię, jeśli to w ogóle możliwe.
Paco Ahlgrenowi się udało, a rezultat jest fascynujący.
Postaci, sytuacje, dialogi i styl pisarski są wszystkie najwyższej klasy."

Ostatnio edytowane przez Alunia : 08-10-2014 o 23:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 14:06
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Nobel 2014

Laureatem literackiej Nagrody Nobla 2014 jest Francuz Patrick Modiano – ogłosiła Akademia Szwedzka. Patrick Modiano znany jest w Polsce z takich powieści jak "Nawroty nocy", "Ulica ciemnych sklepików", "Zagubiona dzielnica". Książki Modiano zostały przetłumaczone na 36 języków.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-patri...campaign=other

- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 15:19
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Alunia proponuje, ja uzupełniam

przedstawiam ten tytuł w formie eksiążki (pdf)

Paco Ahlgren - Dyscyplina

Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia?

Douglas Cole jest prześladowany - i chroniony - ale o tym nie wie. Jego życie zdruzgotała niewytłumaczalna tragedia, jego umysł nawiedzają upiorne wizje, im bardziej jednak kwestionuje naturę straszliwych wydarzeń rujnujących mu życie, tym trudniej mu znaleźć odpowiedź. Zepchnięty na krawędź szaleństwa, Douglas rozpoczyna rozpaczliwą psychiczną walkę z wrogiem, którego nie widzi i nie rozumie. Rozstrzygnięcie tej bitwy zaważy na losach całej ludzkości.

Łącząc filozoficzną namiętność z elektryzującym napięciem fabuły, "Dyscyplina" stanowi wiwisekcję naszych założeń dotyczących granic percepcji i rzeczywistości. W powieści o walce Douglasa Cole'a o świat bez granic Paco Ahlgren swobodnie splata twardy, szorstki realizm z oszałamiająco rozległą wizją intelektualną.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 21:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

"Zagubiona Ulica" Noblisty - gdzies mi się plącze po glowie- ale o ile czytalam to baaaaaaaaaaaaaaardzo dawno- okres studencki?-koniecznie muszę cos znależć- chociaz do noblistów- bo, ja wiem- mam ambiwalentne uczucia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 22:13
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech nowość u mnie

Nina George - Lawendowy pokój <--- czyta Jakub Wieczorek

W swojej księgarni – o wiele mówiącej nazwie "Apteka Literacka" – Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty.
Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu, i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta.
Wszystko się zmienia, gdy Jean w końcu otwiera pozostawiony przez nią list. Wcześniej nie miał odwagi go przeczytać…

Zachwycająca historia o miłości, która przywraca do życia.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.