menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 22:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Hermenegilda Kociubińska to postac z Zielonej Gęsi Gałczynskiego- mysle ,że nagroda ma sens nagrody " z przymrużeniem oka"- i chyba taka jest ta ksiązka- ale nie mam zdania, bo nie czytalam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 22:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie potrafie czytac książki z kompa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 22:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie potrafie czytac książki z kompa...

Elu, ja polecam audiobooki (zresztą za rada naszej Kundzi, ona mnie do tego zachęciła), a wtedy słuchasz i... np. dziergasz, wyszywasz, opalasz się - tak robiłam latem, nawet na działce postawisz odtwarzacz i grządki pielisz hi hi hi

E-booków tez nie lubię czytać z komputera.
Książkę lubię wziąć do rąk, co tam ekran komputera dla bibliofila !!

Ostatnio edytowane przez Alunia : 07-10-2009 o 09:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 22:51
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie audiobooki

Alunia jak zawsze jest na dobrym tropie Mój kolega przeczytał w życiu jedną książkę, jak sam zeznał, ale teraz wziął się za audio, sam mu ściągam, bo on nie ma internetu i tym sposobem 'przeczytał' już kilka książek. Ostatnio mu dałem "Małego księcia"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 23:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Teraz pamiętaj Komisławie, że odpowiadasz za to "co oswoiłeś"

Ostatnio edytowane przez Alunia : 07-10-2009 o 00:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 00:02
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

chyba się nie zrozumieliśmy Żartowałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 00:38
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ja przytoczyłam tylko słowa Małego Księcia, w odniesieniu do Ciebie i Twojego kolegi:
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
------------------
A gdzie był Twój żart?

Ostatnio edytowane przez Alunia : 07-10-2009 o 08:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 02:46
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech do "Babcieli" i BB

Proszę napisać do mnie na priv, a dokładnie wyjaśnię, sposób czytanie audioksiążek z ekranu komputera.
Wasze Priv są zablokowane więc nie mogę tam nic wpisać.
Pozdrawiam Ewa
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 08:57
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Do Srebrzystej : bardzo dziekuję , ale nie czuję w sobie szczegolnej ochoty na czytanie z ekranu komputera. Co literki na papierze to literki na papierze: dla mnie - magia , bo z takich czarnych znaczkow powstają całe swiaty ! Odtwarzanie przez glosniki bywa dobre , bo jest radiowe, ale nie na cała ksiązke , jak dla mnie. Jeszcze raz - dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 09:44
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Polecam

Teraz czytam:
"Diabelska Przypadłość" - Jacka Dąbały
Sensacyjna, pełna nagłych zwrotów akcji powieść o prawdziwych namiętnościach, zbrodniach popełnianych z miłości
i niezwykłych losach nieprzeciętnych bohaterów.
Akcja osnuta jest na dwóch przejmujących historiach miłosnych. Pierwsza to historia niebezpiecznego uczucia między niemieckim esesmanem a polską Żydówką. Druga rozgrywa się między piękną, bezwzględną kobietą a synem wysokiego urzędnika służby bezpieczeństwa.
Losy bohaterów ukazane są na tle wielkiej historii - akcja rozpoczyna się w Niemczech w czasie II wojny światowej, następnie przenosi do komunistycznej Polski, by dramatycznie zakończyć w czasach współczesnych.
Czytelnik znajdzie tu nie tylko wielkie uczucia i prawdziwą sensację, ale także inteligentny obraz faszyzmu i komunizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 11:57
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ja przytoczyłam tylko słowa Małego Księcia, w odniesieniu do Ciebie i Twojego kolegi:
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
------------------
A gdzie był Twój żart?
Żart w tym, że nie było żartu, czysty surrealizm. Dlatego, że nie odpowiada mi wizja oswajania kolegi a sam w sobie cytat bardzo poprawny
Pochwalić nie mogę się tym co teraz czytam, chyba, że DZieci z Bullerbyn ale z iinej konieczności niż przyjemność czytania. A i BROŃ BOŻE nie jestem nauczycielem brrrr
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 12:10
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Przepraszam ale teraz przeczytałem posty wyżej, to jest dopiero poplątanie.
Cytat:
Napisał Srebrzysta
dokładnie wyjaśnię, sposób czytanie audioksiążek z ekranu komputera.
Zawsze kojarzyłem audio z uchem itd. i monitor nie jest tu do niczego potrzebny.
Jeszcze raz przepraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 19:34
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

do Aluni - przepraszam, dopiero dziś przeczytałam Twoje pytanie.
"Domu nad rozlewiskiem" jeszcze nie przeczytałam, ale Małgorzata to dla mnie Judyta K.Grocholi. Postanowiłam obejrzeć
cały serial a w międzyczasie czytać książkę, może w ten sposób
zgubię obraz Judyty. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 01:26
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech czytamy-słuchając

Cytat:
Napisał Komisław
Zawsze kojarzyłem audio z uchem itd. i monitor nie jest tu do niczego potrzebny.
Jeszcze raz przepraszam
Skojarzenie prawidłowe {audio=ucho}, ale audioksiążki są zapisane na serwerze i nie ma potrzeby kopiować ich na dysk, wystarczy wskazać pliki .mp3 na ekranie, i wówczas "czyta się słuchając".
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 09:22
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Czytam namiętnie od najmłodszych lat,czynię to z wielka przyjemnością i podzielam zdanie BB i Babcieli, że trzymanie książki w ręku-to jest to.Można sobie pofolgować, ułożyć się wygodnie na tapczanie i zatopić się w czytaniu.
Ostatnio przeczytałam wszystkie 3 tomy "Rozlewiska" - książka super, ale obsada aktorska w serialu nie podoba mi się!!! Joanna Brodzik - piękna kobieta i dobra aktorka, ale jest wg mnie stanowczo za młoda by grać rolę bohaterki książki, a już Pani Małgorzata Braunek w roli jej matki? Pomyłka!!!!
Książkowa Pani Basia to osoba wg mnie i opisu filigranowa, z pięknymi włosami, czuła i ciepła. Nie pasuje mi ta obsada w żadnym razie i tak uważa wiele moich znajomych.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 10:29
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Czytam namiętnie od najmłodszych lat,czynię to z wielka przyjemnością i podzielam zdanie BB i Babcieli, że trzymanie książki w ręku-to jest to.Można sobie pofolgować, ułożyć się wygodnie na tapczanie i zatopić się w czytaniu.
Ostatnio przeczytałam wszystkie 3 tomy "Rozlewiska" - książka super, ale obsada aktorska w serialu nie podoba mi się!!! Joanna Brodzik - piękna kobieta i dobra aktorka, ale jest wg mnie stanowczo za młoda by grać rolę bohaterki książki, a już Pani Małgorzata Braunek w roli jej matki? Pomyłka!!!!
Książkowa Pani Basia to osoba wg mnie i opisu filigranowa, z pięknymi włosami, czuła i ciepła. Nie pasuje mi ta obsada w żadnym razie i tak uważa wiele moich znajomych.
Zgadzam się z Tobą Aniu - w całej rozciągłości. Też zupełnie inaczej te bohaterki są przedstawione w książce. Właściwie rozczarowałam się wersją filmową.No ale podobno reżyser ma takie prawo żeby film przedstawić wg. własnej koncepcji. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 08:00
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

No , po drugim odcinku w Tv " Domu nad rozlewiskiem " to juz nie mam ochoty ani oglądac dalej ( glowna bohaterka nie gra , lecz sie zgrywa ) ani starać sie w bibliotece o ksiązkę ... Tak to serial zabija literaturę , mam nadzieję,ze lepszą niz on sam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 08:47
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Zgadzam się z Wami dziewczyny, ta ekranizacja to zupełny niewypał i chyba przestanę oglądać. Zgadzam się z B.B., że Brodzik nie gra, tylko "się zgrywa" Bardzo trafne określenie!
Polsat, wcześniej planował nagrać ten serial, ale już nie pamietam kto miał grać. Pamietam tylko, że zamiast Brodzik, Małgosię, miała grać Edyta Olszówka. Obecnie czasami, ogladam ją w "Samym życiu" i jest szczupła i zwiewna blondynką. Czytałam dwa pierwsze tomy i film zupełnie nie oddaje klimatu książki
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 08:28
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Krystyna NepomuckaPrzeczytałam już "Samotność niedoskonałą" i jestem w połowie lektury "Mydła z Łabędziem"
Niewiele znalazłam informacji w necie o jej życiu prywatnym.Książki są napisane dowcipnym,soczystym językiem.Opisane są w nich trudne,zaraz powojenne czasy w Polsce.Znależć się w tym wszystkim nie było łatwo brrrr...
Ale najbardziej mnie uderzyła w tych książkach samotność bohaterek i ich prawie rozpaczliwe szukanie przyjażni,miłości.Po prostu ciepłych ludzkich uczuć.Można się tu domyślać,że p.K.N.pisze tu trochę o sobie.Uważam,że jej książki są warte uwagi i na pewno sięgnę jeszcze po następne.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 08:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
No , po drugim odcinku w Tv " Domu nad rozlewiskiem " to juz nie mam ochoty ani oglądac dalej ( glowna bohaterka nie gra , lecz sie zgrywa ) ani starać sie w bibliotece o ksiązkę ... Tak to serial zabija literaturę , mam nadzieję,ze lepszą niz on sam.
Babetko, ja nie doczytałam pierwszego tomu.
Dla mnie ta książka jest ...'niejadalna'. Już wolę serial.Bohaterka ma trzy ciuchy identyczne z moimi z firmy Solar. Tylko dlatego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.