menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Telefon na kartę - jak wybrać odpowiednią ofertę?
09-29-2020 07:51 PM

Niemal każdy operator sieci komórkowej daje nam dziś do wyboru jedną z dwóch opcji- telefon na abonament lub telefon na kartę, ewentualnie można także zgrabnie to ze sobą połączyć w formie mix. Obie opcje usług mają swoje plusy i minusy, lecz w niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu zalet rozwiązania prepaid, czyli na kartę i podpowiemy, jak wybrać najlepszą ofertę w tym zakresie.

Dlaczego warto wybrać telefon na kartę, a nie na abonament

Jak czytamy na http://movamobile.pl/ pierwsze pytanie jakie warto sobie postawić zanim wybierzemy usługę na kartę lub na abonament to to, co lepiej nam się opłaci, z czego będziemy bardziej zadowoleni, na jakie usługi liczymy. Do największych zalet telefonu na kartę należy wolność, jaka jest nieodłączną cechą tego rozwiązania. Wszak nie wiążemy się w tym przypadku żadną umową, wystarczy kupić jedynie starter i cieszyć się rozmowami oraz Internetem. Jeśli oferta danego operatora przestanie nam odpowiadać, możemy z niej zrezygnować niemal z dnia na dzień- bez żadnych konsekwencji.

Inną zaletą telefonu na kartę jest to, że kontrolujemy w ten sposób to, ile wydajemy na telefon. To dobra cecha głównie dla rodziców, którzy pozwalają swoim dzieciom korzystać z telefonu komórkowego czy Internetu raz na jakiś czas. Dziecko nie siedzi non stop z nosem w smartfonie, a my jako rodzice kontrolujemy wydatki 5, 10 czy 50 złotych na doraźne potrzeby komórkowe swoich pociech- np. wycieczka, dłuższy pobyt poza domem. Nie trzeba się więc martwić o możliwe przekroczenie budżetu jaki zakładamy sobie miesięcznie na usługi komórkowe i mobilne- tyle ile wykupimy, tyle zużyjemy. Ale jeśli zabraknie nam na koncie niezbędnych środków pieniężnych, prosto i szybko możemy je uzupełnić kolejnym doładowaniem, które można dziś zrobić nawet online. Doładowania online są realizowane w kilka minut, a więc nie musimy obawiać się ewentualnej blokady możliwości wykonywania połączeń. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo przelewu pieniężnego, gdyż operatorzy dbają o to, by przelewy te były realizowane przez rzetelne systemy płatności.
Oferty na kartę ciągle się zmieniają, powstają coraz nowsze, korzystniejsze pakiety, a brak umowy oznacza, że możemy wybierać raz na jakiś czas operatora, który aktualnie najlepiej nam odpowiada- daje najwięcej za korzystną opcję cenową.

Jak wybrać ofertę na kartę?

By wybrać najlepszą ofertę na kartę trzeba śledzić rankingi jakie regularnie pojawiają się w sieci- dzięki temu mamy porównanie wielu ofert w jednym miejscu. Świeże rankingi wyglądają w skrócie tak:
• pierwsze miejsce za ofertę lajt mobile, gdzie za 19,99 złotych mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, a także 10 GB internetu, operator oferuje także częste bonusy za doładowania,
• drugie miejsce należy się ofercie Plusha, gdzie za 25 złotych mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, a także 10 GB internetu w Polsce oraz 3,2 GB w Ue,
• trzecie miejsce na podium to oferta T- Mobile, która za 25 złotych oferuje te same nielimitowane usługi, a dodatkowo 10 GB internetu w Polsce i 1, 6 GB w UE.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.